Anno


Angol, német és holland kísérleti intézetekben és gazdaságokban tanulmányozta a magyar mezőgazdaságban alkalmazható üzemszervezési módszereket. Tudományos tevékenységét a Műszaki Egyetem mezőgazdasági üzemtani tanszékén kezdte. 1947-től a Magyar Agrártudományi Egyetem kertészeti üzemszervezéstani tanszékét vezette.
Peregi meggyőződéses híve volt az üzemszerű gazdálkodásnak, ebben látta a magyar vidék felemelkedését és jövőjét és elméleti munkájával, egyetemi előadásaival, vidéki városokban és kisfalvakban tartott előadásaival sokat tett azért, hogy az ú.n. szocialista átszervezés eredményeként ne kolhoztípusú szövetkezetek alakuljanak ki, hanem olyan társas, szövetkezeti gazdaságok, amelyek magukban hordják a piacgazdaságba vezető átnövés csíráit.
Az 56-os események után eltávolították az Egyetemről, így 1957-től az Állami Gazdaságok Üzemszervezési Kutató Intézetében, ill. jogutódjában, a Mezőgazdasági Üzemszervezési Kutató Intézetben dolgozott 1964. május 21-én bekövetkezett haláláig. Gyakorlati vonatkozásban a termelőszövetkezetek és állami gazdaságok nagyüzemi gyümölcsösei számára kidolgozta a növényvédelem, a gyümölcsszüret (osztályozás, válogatás) gépesített munkaszervezési módszereit s részt vett ezek üzemi bevezetésében.