Innováció


Az egész napos programon 27 csapat 150 mérnöke vett részt és mérte össze tudását. A verseny mellett színes programokkal várták a résztvevőket. Volt termékbemutató, Bosch információs központ, gyermekprogramok, stb. Két feladat teljesítése volt ismét a tét: az egyik a körverseny, a másik a gyorsulási verseny. Az „Életre tervezni" mottójú verseny díjaiért tehát a magyar mérnökpalánták mindent latba vetettek.
A járműveket úgy kellett tervezni, hogy a Bosch által rendelkezésre bocsátott 144 kéziszerszám hozza működésbe a járműveket. Négy kategóriában kaptak elismerést a versenyzők. Először is a körversenyeken elért hosszú távú gyorsulást nézték, itt a Debreceni Egyetem Gocar nevezetű csapata lett a bajnok, másodszor pedig a gyorsulási versenyen mért rövidtávú gyorsulást mérték a zsűri tagjai. Ennél a számnál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Pótdudagomb fantázianevű csapata győzött. A másik két kategória a versenyautók műszaki megoldása és a jármű szépsége volt. Ez utóbbira a közönség is szavazhatott. A műszaki megoldások kategóriában a Budapesti Műszaki Főiskola Kandó Aut 3 nevezetű járműve aratta le a babérokat, szépség kategóriában pedig a Miskolci Egyetem Bumble-Bee csapata kapott elismerést.
A verseny abszolút győztesei tehát a Gocar csapat tagjai lettek, akik egy évig viselhetik a „Bosch Legjobb Elektromobilja" címet, valamint a cég felajánlotta, hogy a kategória győztesek tanáraikkal együtt egy külföldi felkészítő tanulmányúton vehetnek részt. A Bosch már évek óta segíti a magyar műszaki felsőoktatást, felismervén a hazai mérnökök zsenialitásában rejlő lehetőséget.
A verseny célja nem csak a győzelem volt, hanem leginkább az, hogy mindenki gondolkodjon el rajta, miként is tudna egyénileg hozzájárulni a környezettudatos életvitelhez és gondolkodáshoz.