Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Környezetvédelem
Környezetvédelem
Drága lett a kvóta
Már Ausztráliában is fizetni kell az emissziót; az ország kormánya ugyanis beárazta a kibocsátást. Már kampányba is kezdtek, hogy mindenkivel elfogadtassák az adónemet, ám egyelőre a komoly összegű tétel a lakosság túlnyomó részének nem nyerte el a tetszését.


A fosszilis iparágakban tevékenykedő cégek és a polgárok nagy része is ellenzi a szén-dioxid kibocsátással arányos adónemet, ami nemrégiben lépett életbe. Az utcákon már több ezren tiltakoztak ellene.

Az európai karbonadó éppen dupláját kell megfizetniük az ausztrál cégeknek és polgároknak, mivel az ország nagyhatalomnak számít a szénkitermelésben, így az egy főre jutó kibocsátás mértéke itt a legnagyobb. Ausztrália a saját villamos energia szükségletének nyolcvan százalékát széntüzelésű erőművekkel elégíti ki, ám ennek ellenére a kitermelt szén túlnyomó része dél-ázsiai exportra megy.

Egyes felmérések szerint a lakosság hatvankét százaléka ellenzi, hogy fizetni kelljen a légszennyezésért, ezért már többezres tömeg tiltakozott Sydneyben. Többen úgy vélik, hogy a közteher erősen visszavetheti a gazdaságot, ami így elbocsátásokhoz vezethet. A kormány a kampánnyal éppen ennek ellenkezőjéről próbálja meggyőzni az embereket, miszerint a vállalatok egy része mentesül a teher alól, így például a termelésük nagyobb hányadát exportáló cégek.

Az európai karbon-árfolyam jelenleg tíz dollárnál mozog szén-dioxid tonnánként, Ausztráliában azonban minden egyes tonnáért huszonhárom dollárt kell fizetni. Az adónem legfőbb célja, hogy 2020-ra az üvegházhatású gázok kibocsátását öt százalékkal a kétezres év bázisszintje alá csökkentsék. Mivel a piac 2015-ig zárt, így csak ezután indulhat meg az olcsóbb kvótákkal történő kereskedelem.