Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Tudomány - Áltudomány
Tudomány - Áltudomány
Még gyerekcipőben a mesterséges fotoszintézis
A mesterséges fotoszintézis nagyon fontos mérföldköve lehet világunk történelmének. A Panasonic is ebbe az irányba tart, ugyanis legújabb projektjében napenergia segítségével kívánnak hasznos anyagokat előállítani a szén-dioxidból.


A cég tervei alapján a hangyasavat állítanának elő, amely széles körben alkalmazható mind a textil-, mind pedig az élelmiszer-tartósító iparban.

A Panasonic mostani projektje igencsak messze esik működési profiljuktól, ám ez nem véletlen. A japán cég ugyanis azt tervezi, hogy az energiaiparral kapcsolatos területekből is szakít egy szeletkét magának. Energiahatékonysági projektjei közül többet is meg lehet említeni, hiszen elektromos autó akkumulátorokat gyártanak, háztartási energiatermelő rendszereket terveznek, valamint az általuk felvásárolt Sanyo céggel közösen készítenek és fejlesztenek napelemeket.

A hangyasav előállításához egy nitrid félvezetőt alkalmaznak, amely a napfény hatására szétbontja a vizet hidrogénre és oxigénre. Ezen felul egy második reakció is végbe megy, ám ehhez fém katalizátort használnak. Itt keletkezik a sav a víz hidrogénje, valamint a szén-dioxid segítségével.

A nitrid félvezetők kutatása már nem új keletű, hiszen a LED-ekben is hasonló szerkezeteket használnak. A jelenlegi félvezetők fejlettségi szintje még messze elmarad a kívánalmaktól, hiszen mindössze 0,2 százalékos hatásfokot tudnak velük elérni, ami ipari méretű termelésre aligha alkalmas. A Panasonic azonban bízik benne, hogy a LED-es világítótestek fejlődésével a nitrid félvezetők is rohamosan fejlődnek majd.