Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Közélet
Közélet
A PLM rendszer fejlesztheti a magyar ipart
A magyar ipar jelenlegi helyzetében kulcsfontosságú szerepe lehet azoknak a megoldásoknak, amelyek javítják a piaci várakozásokat és beruházási kedvet, és ezen keresztül visszaállítják a szektort a növekedési pályára.


Nemzetközi tapasztalatok alapján a teljes körű termékéletciklus menedzsment (Product Lifecycle Management - PLM) elterjedése jelenti az egyik kiutat a stagnáló helyzetből, amely hosszú távon fellendülést hozhat a magyar ipar számára is. A dinamikusan fejlődő magyar Enterprise Group piacvezető Siemens PLM és Vero Software megoldásokkal lép be a több, mint kétmilliárd forintosra becsült piacra, és már rövid távon vezető szerepet kíván betölteni.

A PLM egy olyan összetett megoldás, amely teljes termék életciklus menedzsmentet tesz lehetővé, és magában foglalja többek között a számítógéppel támogatott tervező (CAD), és megmunkáló (CAM) szoftvereket is. Az így elérhető rugalmasság és szervezettség a minőségi javulás mellett gyorsabb piacra kerülést, és ezen keresztül gyorsabb megtérülést tesz lehetővé.

A termékek teljes életciklusát lefedő megoldások létjogosultságát alátámasztja, hogy nemzetközi PLM piac folyamatos fellendülést mutat. A teljes piacot 2011-ben 15,2 százalékos növekedés jellemezte az előző évhez képest, és elérte a 29,92 milliárd USD-t. A licence eladások azt mutatják, hogy 2012-ben sem törik meg a folyamatos és stabil növekedési trend, a globális mérnöki informatikai szoftverek piacán pedig 2011 és 2015 között 9,7 százalékos növekedést várnak a kutatók. A PLM szektortól függetlenül számos előnyt biztosít a vállalatok számára, a nemzetközi trendek szerint azonban egyre elterjedtebbek az iparágra szabott megoldások, mely pozitívan befolyásolja a PLM piac növekedését. Az autóiparban a növekvő komplexitás és a gazdasági körülmények kényszerítik ki a termék életciklus követését, míg az orvosi műszerek és eszközök gyártóinál - ahol több, mint harminc százalék alkalmaz PLM rendszert, további közel hatvan százalék pedig tervezi a bevezetését - az innováció iránti növekvő igény és a piaci elvárások gyorsítják az elterjedést.

A KSH adatai szerint 2012 első hét hónapjában 0,3 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene az egy évvel korábbitól, miközben a Kopint-Tárki konjuktúratesztje megállapítja, hogy a feldolgozóipar történelmi mélyponton van. A magyarországi japán autógyártó által bejelentett termelés-csökkentés az autóipari kilátásokat is rontja, miközben a Reuters 2012-es év egészében mindössze 1,3 százalékos ipari növekedésre számít Magyarországon.

Ezzel szemben a magyar PLM piac hatalmas lehetőségeket rejt magában, és elterjedése kedvezően befolyásolhatja az egész szektor helyzetét. A CAD szoftverek elterjedtsége hazánkban jelenleg kilencven-kilencvenöt százalék, a CAM megoldásoké ötven-hetven százalék körüli, és még mindig csupán a felhasználók tíz-tizenöt százaléka alkalmaz teljes körű PLM megoldást.

„PLM üzletágunk kiemelt célja rávilágítani, hogy a PLM jelentős kiugrási pont a magyar ipar számára. A PLM megoldások olyan előnyöket biztosítanak, mint a piacra kerülési idő és a prototípus költségek csökkenése, a termék minőségének javulása, a potenciális értékesítési lehetőségek gyors azonosítása, valamint költségcsökkentés a korábbi adatok újbóli felhasználásával és a mérnöki munkafolyamatok teljes integrálásával" - mondta Szacsky Tibor, az Enterprise Group PLM üzletágának igazgatója.

„Az Enterprise Group és a Siemens partnerkapcsolata nagy múltra tekint vissza. A nemzetközi trendek alapján stratégiai döntés volt a kapcsolat kiterjesztése egy gyorsan növekvő, új területtel. PLM üzletágunk fontos szerepet játszik abban, hogy folytatódjon a vállalat dinamikus növekedése, és ezen keresztül támogatjuk a magyar ipar fejlődését is. A 2013-as évben 250-400 millió forintos bevételt várunk a mérnöki informatikai szoftverek piacáról, a következő években pedig évi tíz-húsz százalékos növekedéssel számolunk, elsősorban a nem tradicionális PLM iparágakból és a nonprofit szektorból" - mondta Orbán Előd, az Enterprise Group ügyvezető igazgatója.