Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Napelemes szigetek
A Csendes-óceánban található Tokelau-szigetek lettek a világ első olyan területei, ahol energiatermelés szempontjából teljesen önállósodni tudtak az ott lakók. A megújuló energiaforrások tehát képesek nagyobb területeket is függetleníteni a külvilágtól.


Új-Zéland külügyminisztere az energetikailag önellátó területekkel kapcsolatban megjegyezte, hogy bár több kisebb szigetről van szó, a jövőben a nagyobbakat is szeretnék hasonló technológiákkal felvértezni.

Az apró, mindössze három korallzátonyból álló szigetcsoport mindezidáig gázolajból állította elő a villamos energiát, így sajnos nagymértékben szennyezve a környezetet. Az 1600 fős lakosság energiaellátása az új-zélandi kormány mintegy egymillió dollárjába került évente, ez a költség pedig az olaj árának emelkedésével párhuzamosan csak nőtt.

Az ország kormánya komoly projektbe fogott. Eltervezték, hogy a világ legelső napelemes szigetcsoportjává változtatják a Tokelau-szigeteket, mégpedig egy hétmillió dollár értékű napelemes rendszerrel. A Hawaii és Új-Zéland között félúton található, tizenkét négyzetkilométer területű szigetcsoporton a gázolaj kiváltásából származó bevételeket ezentúl népjóléti kiadásokra fogják fordítani.

Az ország külügyminisztériuma közleményben erősítette meg, hogy a napenergiával működő rendszer hétmillió dollárba került és a maga nemében teljesen egyedülálló a világon. A projektben azonban más csendes-óceáni szigetek is szerepelnek, például Tonga és a Cook-szigetek, melyeken hasonló rendszer kerülhet kialakításra. A számítások szerint a beruházás bőven tíz év alatt térül meg.