Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Bulvár
Bulvár
A scanner jobban tudja!
Amerikai tudósok érdekes hírrel rukkoltak elő; - pontosabban jósolhatják meg az agyi szkennerek, mit fogunk tenni, mint ahogy azt mi magunk gondoljuk.

Önkénteseknek napvédő szerek használatáról szóló üzeneteket mutattak a Los Angeles-i Kalifornia Egyetem munkatársai, miközben "valós idejű" felvételeket készítettek agyuk aktivitásáról - írja a transindex. hu

A teszten húsz fiatal férfi és nő vett részt, akik egyéb információk közé keverve a biztonságos fényvédelemről hallottak és láttak üzeneteket úgy, hogy mindeközben nyomon követték agyi aktivitásukat. Ezek után kikérdezték a kutatásban résztvevő önkénteseket arról, mi a véleményük a napfény elleni védekezésről, és tervezik-e ilyen szerek használatát az elkövetkezendő héten.

fMRI segítségével (funkcionális mágneses rezonanciás készülék) a kinyilatkoztatott szándékon túl a szakembereknek sikerült megjósolniuk a valós viselkedést is.
A készülék mágneses mező segítségével méri az agyi véráramlás változását, ezáltal megmutatja mely területek aktívak az adott pillanatban. A kapott eredmények elemzése odafigyelést és gondosságot igényel.

A kutatóknak megállapították a felvételek elemzése során, hogy a vizsgálatban részt vevők használják-e majd a következő hét folyamán a napvédő készítményeket - mint ahogy előzetesen ők maguk gondolták.

Emily Falk, az egyik kutató a Journal of Neuroscience című szakfolyóiratban megjelent tanulmány kapcsán elmondta, tulajdonképpen arra keresték a választ, van-e az agyban egyfajta „rejtett bölcsesség".
Matthew Lieberman kutatásvezető az alábbit írta közleményében; - "Sok ember 'elhatározza', hogy megtesz dolgokat, ám később nem teszi meg"

Az egy hét leteltével a kutatók meglepetésszerűen kikérdezték az önkénteseket újfent. Ezúttal arra voltak kíváncsiak, hogy az eltelt hét alatt használtak-e fényvédőszert? Mint kiderült, az emberek mintegy fele „jósolta" meg pontosan a szerek használatát.
Az fMRI felvételek azonban beszédesebbnek bizonyultak. Elemzésükkor ugyanis kiderült, volt olyan agyi terület, melynek aktivitása ennél pontosabban, az esetek háromnegyed részében jól megjósolta, mit tesz majd az egyén.
A mediális prefrontális kéregnek nevezett agyi terület tehát leleplezte az egyes önkénteseket.
Lieberman elmondta; ez a terület felelős a saját magunkról való gondolkozásért, a preferenciáinkért és az értékeinkért is. A szakértők bíznak benne, hogy megállapításaik hasznosak lehetnek a későbbiekben az emberek meggyőzése, különböző motivációs üzenetek eljuttatása szempontjából is.

A kísérlet végén minden önkéntes ajándékcsomagot is kapott. Amiben egyebek közt fényvédő készítményeket is elhelyeztek.