Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Informatika
Informatika
Digitális adat-radír
Ami egyszer már felkerült az Internetre, az már nem törölhető - legalábbis ezt állítják a személyi tanácsadók, tanárok, adatvédők, aggódó szülők és még sorolhatnánk. Egy német informatikus által kifejlesztett „digitális radír" segítségével azonban a közeljövőben lejárati idővel láthatják majd el fényképeiket és különböző hozzászólásaikat a felhasználók.

A Saarlandi Egyetemen kifejlesztett rendszer lényege, hogy jelszóval látja el az adatokat, még az előtt, hogy azok az Internetre kerülnének. Az adatokat továbbá egy megbízható szerveren tárolnák, s amennyiben valaki meg kívánná tekinteni azokat, előbb kérnie kell a jelszót. A határidő lejártával pedig mind a jelszó, mind maga az információ törlésre kerül - olvasható a Neue Zürcher Zeitung internetes kiadásában.

Mielőtt bárki azt hinné, „nagy" dolgokról van szó, eláruljuk, hogy a rendszer felhasználóbarát, mindössze egy kis programot kell a böngészőhöz hozzáadni. A jelszóval zárolt adatok tehát gond nélkül integrálhatók honlapokba, közösségi hálózatokba, jóformán bárhová. Mindent ugyanúgy tehet, ahogyan eddig, csupán annyi változik, hogy a képek például épp olyan felismerhetetlenek lesznek jelszó nélkül, mint a szöveg.

Jó tudni azonban, hogy a rendszer jelenléte nem jelent száz százalékos biztonságot. Ha valaki az adatokat a határidő előtt lemásolja, és felrakja a világhálóra, a jelszavas védelem már semmit sem ér. Mindez azonban időbe kerül, ez pedig remélhetőleg elég visszatartó erőnek bizonyul.

A fejlesztés segítségével akár a laikusok is kivonhatnák a forgalomból adataikat egy előre megadott idő elteltével. A hálón közzétett adatok teljes ellenőrzése azonban továbbra sem lehetséges, így aki szeretné magát megkímélni az esetleges kellemetlenségektől, az továbbra se tegyen közzé olyan információkat, dokumentumokat, képeket, amit később megbánna.

A szoftver első prototípusa még júliusban várható, első körben a Firefox-felhasználók számára.