Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Gázt neki!
Ismét a teheneké a főszerep. A trágya, mint azt tudjuk, hatalmas mennyiségű metánt szabadít fel, ami a légkörbe kerülve rettentően károsítja azt. Kínában is használják már az ürüléket energiatermelésre.

Végy kétszázötvenezer tehenet, majd a keletkező gázt vezesd el egy hatalmas gázerőműbe - ez lehetne a keleti ország megújuló energiaforrásainak egyik receptje. Ekkora darabszámú tehénfarm már jelentős mértékben bocsát ki üvegházhatású gázokat, amivel akár biogáz erőműveket is működtethetünk. Arról nem is beszélve, hogy a metán legalább hússzor erősebb üvegházhatású gáz, mint a szén-dioxid.

Kína a világ legnagyobb káros anyag kibocsátó országa, ezért mindent megtesznek annak érdekében, hogy ez a tendencia megváltozzon. A megújuló energiaforrások kiaknázására rengeteget költ; támogatja a víz, a szél, valamint a nap erejével működő erőműveket. Nem véletlen tehát, hogy az üvegházhatásért felelős gázok kibocsátásának mérséklése az egyik legfőbb célkitűzés lett az ázsiai ország számára.

A hatalmas tehenészet az erjedő trágyát használja fel a biogáz előállítására, a keletkező metánt pedig a legújabb technológiával készült erőműbe szállítják. A legmodernebb technika alkalmazásával a tehenek trágyájával hat megawatt teljesítményű gázerőművet fognak működtetni, amely a régió igencsak szegényes háztartásai közül több ezer családnak nyújthat energiát. Az újítás az ürülék speciális feldolgozási műveleteiben lakozik, melyek segítségével sokkal kevesebb hulladék keletkezik, mint egy átlagos tehénfarmon, sőt, az intenzív szagok ereje is lényegesen csökken majd. A technikával ráadásul a nyers trágyánál sokkal biztonságosabb organikus trágya lesz kinyerhető.

Ezzel a programmal a világ figyelme ismét a biogáz hasznosításra irányulhat, hiszen a passzívházakhoz hasonlóan megmutatja, hogy nem kell évtizedeket várnunk a megfelelő technológia kifejlesztésére, hiszen már adottak az eszközök a feldolgozáshoz, valamint a hulladékok kezeléséhez.