Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Informatika
Informatika
Teljes verziós vírusirtó
Nagy fejtörést okoznak a vírusok a számítógép felhasználók számára. A vírusirtókkal Dunát lehetne rekeszteni, ám igazán jók csak kevesen vannak. Nehéz a választás, hiszen vannak ingyenesek is, és vannak fizetősek. Az előbbiek sorába most a Microsoft is beállt.

Nem is igazán tudnánk tanácsot adni, hogy melyik a valóban jó vírusirtó, hiszen mindenki másra esküszik. Ráadásul a gyengébb számítógépeket láthatóan lelassítja egy-egy ilyen program, ezért hajlamosak nem telepíteni vírusirtót. Vannak, akik a nevenincs programokat részesítik előnyben, de többen inkább az ismertebbekre esküsznek. Régebben mi sem használtunk víruskeresőt, és nyolc évig gond nélkül futott a gép, sőt a Windows-t sem kellett újrarakni. Ez persze lehet szerencse is. Most azonban az ingyenesen letölthető vírusirtókat használjuk, mindegyiket kipróbálgatva. Nem teljes értékűek, hiszen a fizetős verziójuk tud csak mindent, de egy átlagos felhasználónak nincs is igazán szüksége többre.

A Microsoft is fejlesztett már vírusirtót, méghozzá a Security Essential-t, ami ingyenesen letölthető volt a honlapjáról. Júliusban a víruskereső 2.0 béta verziója is elérhetővé vált, ám most kiadták a teljes verziót. Ez is teljesen ingyenes, és bárki számára elérhető.

Az új verzió legfontosabb tulajdonsága, hogy heurisztikus vizsgálatra is képes. Ez azt jelenti, hogy a vírusirtó képes akár pusztán a viselkedése alapján is felismerni egy rosszindulatú programot, éppen úgy, mint a nagyobb, fizetős szoftverek. Természetesen az adatbázis alapú állománya is megmaradt, sőt jócskán kibővült, ám a káros programot akkor is felismeri a viselkedése alapján, ha az nem szerepel az adatbázisában.

Természetesen a vírusirtóval lesznek problémáink, hiszen az új, heurisztikus antivírus motor esetenként téves riasztásokat produkálhat, illetve blokkolhat néhány fontosabb programot, ám védelmi rendszere nagyon precíz és sokkal többet tud, mint a csak adatbázis alapúak. Talán ezzel sikerül kárpótolnia a felhasználót az esetleges kellemetlenségekért.

A Security Essential 2.0 másik jó tulajdonsága, hogy magán a vírusirtó alkalmazáson belül tudjuk vezérelni a Windowsunk tűzfalát, így a Microsoft által beépített védelmi eszközök mindegyike egyetlen helyen jeleníthető meg, ezzel téve könnyebbé a kezelést a felhasználó számára. Az Essentials képes a hálózati adatforgalmat is figyelni, és a fenyegetéseket és káros kódokat egyaránt elkerülhetjük.


Érdemes tehát ezzel a szoftverrel is egy próbát tennünk, hiszen ingyen letölthető és használható, valamint tudása a nagyokéval vetekszik.