Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Bulvár
Bulvár
Sose halunk meg?!
Az örök élet titkát már sokan próbálták megfejteni inkább kevesebb, mint több sikerrel. A McGill Egyetem biológiai tanszékének tudósai teljesen új felfedezést tettek az öregedéssel kapcsolatban.

Dr. Wen Yang és Dr. Siegfried Hekimi rájöttek, hogy a szabadgyököknek ugyan szerepe van az öregedésben, azonban teljesen másfajta, mint ahogyan azt eddig gondoltuk. Genetikai módosításokkal létrehozott férgeknél fokozott szabadgyök képződést indítottak el. Ez elvileg megrövidítette volna az életüket, ám a kísérletek pont az ellenkezőjéről tanúskodtak. Élettartamuk nemhogy lecsökkent volna, hanem inkább megnőtt, méghozzá nem is kevéssel.
Ezután természetesen megpróbálták antioxidánsokkal kezelni a férgeket, vagyis C-vitamint kaptak, ekkor viszont élettartamuk lecsökkent. A kísérlet tehát homlokegyenest mást mutat, mint amit eddig az öregedésről képzeltünk.

A szabadgyökök olyan molekulák, melyeket testünk termel. Sejtjeink működéséhez ugyanis oxigénre van szükség, és ennek termelésekor melléktermékként szabadgyök keletkezik, ami viszont károsíthatja a sejtet. Így pedig egyre több szabad gyök jön létre, ami még jobban károsítja szervezetünket. Ez a folyamat egy körforgás, melynek következménye az öregedés. Jelenleg legalábbis ez a jól felépített elmélet az uralkodó.

A két tudós a tavalyi eredmények okán a kísérletet újból megismételte, de most nem génmódosított, hanem átlagos férgeken. A szabadgyökök kialakulását a Paraquat gyomirtó szer alkalmazásával próbálták elérni. A szert az unió már régen betiltotta, hiszen mérgező hatása van. A kísérlet során ismét furcsa eredmények születtek, hiszen ezeknek a férgeknek is megnőtt az élettartamuk. A tudósok a publikációjukban azt kérik, hogy senki se igyon ilyen szert az örök éle érdekében, hiszen egyelőre csak kísérletek folynak és semmi sem bizonyítja a módszert.

A kísérletekkel bebizonyosodott, hogy a szabadgyökök károsító hatásuk ellenére fontos szerepet tölthetnek be életünk egy meghatározott szakaszában. Természetesen további kutatásokra van szükség a megerősítés érdekében, hiszen ezzel újraírhatják az öregedésről megalkotott elméleteket.