Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Közélet
Közélet
Uniós jogsértés?
Amint azt többen is sejtették, az Európai Bizottság hétfőn határozott arról, hogy jogsértési eljárást indít Magyarország ellen az országban működő távközlési cégekre még tavaly októberben kivetett távközlési adó miatt.

Az unió azt mondja, hogy ilyen adót csak bizonyos feltételek mellett lehet kivetni, ám ezek hazánkban eddig nem teljesültek. A végrehajtó testület bővebb tájékoztatást szeretne kapni Magyarországtól a távközlési szektort érintő különadó kapcsán. A kormánynak két hónap áll rendelkezésére abban, hogy választ adjon a jogsértési eljárás kezdetét jelentő felszólító levélre. Az Európai Bizottság szerint ez az adó nem fér össze az unió egységes távközlési szabályozásával, ráadásul akadályozza a Digitális Menetrend kialakítását hazánkban, ugyanis hátráltatja a beruházásokat.

Az Európai Unióban csak olyan különadó vethető ki a távközlési cégekre, amely éppen fedezi az ágazat szabályozásához szükséges költségeket. Azonban a hazai törvény nem ezt a célt szolgálja, hanem csak a költségvetés hiányának egy részét szerették volna pótolni vele extra bevételként. A távközlési cégeknek éves szinten hatvanegymilliárd forintot kellene befizetniük bevételarányosan, ám ezen összeg nagy része a mobilszolgáltatókat terheli.

A kormánynak két hónapja van arra, hogy válaszoljon a bizottságnak, és biztosítsa azt a törvény teljesen szabályszerű mivoltáról. Ha azonban nem sikerül meggyőző érveket felhozniuk a különadó mellett, abban az esetben az unió fel fogja szólítani hazánkat, hogy tartsa tiszteletben az egységes európai jogrendszert. Nem mi vagyunk az egyetlenek, ahol ez problémát jelent, ugyanis Franciaország és Spanyolország hasonló ügye már az Európai Bíróság előtt van.

Szíjjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője elmondta, hogy a kormány álláspontja szerint az adó tökéletesen megfelel az európai törvényeknek, és éppen ezért mielőbb válaszolni fognak a felszólító levélre. Ha azonban az érvek nem lesznek elfogadhatók, abban az esetben hazánk ügye is a bíróság elé kerülhet, ott pedig hozhatnak olyan döntést, mely szerint az államnak vissza kell fizetnie az eddig beszedett adót a távközlési cégeknek.

Az Európai bizottság arra is kérte a spanyol és a magyar vezetést, hogy az uniós GSM-irányelvben foglaltaknak tegyen eleget, vagyis szabadítsa fel a 900 MHz-es frekvenciatartományt az adatszolgáltatás előtt. Itthon már folyik a kivitelezésre kiírt pályázatok előkészítése, ám a teljesítés valószínűleg egy évet csúszni fog.