Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Környezetvédelem
Környezetvédelem
Változatos élővilág kell a jövőnkhöz
Egyre nagyobb gondot jelent a folyóvizeink számára a földek túltrágyázása, ugyanis a mezőgazdaságban használatos anyagok kimosódnak a talajból és bekerülnek vizeinkbe. Azok pedig a tengerekbe, óceánokba juttatják a káros anyagokat.

Világméretű problémával kell szembenéznünk akkor, amikor a vizek minőségét vizsgáljuk. Ugyanis napjaink legnagyobb gondját az jelenti, hogy a sok, általunk előállított vegyszer hatalmas kárt okoz a vizek élővilágában. Amerikai tudósok pedig megállapították, hogy minél kevesebb faj él vizeinkben, annál lassabban szívódnak fel a mérgek.

A Michigan-i Egyetem biológusa laboratóriumi körülmények közt vizsgálta meg a szennyezéseket. Többféle ökológiai változattal rendelkező vízfajtával kísérletezett, melyek csak abban tértek el egymástól, hogy a bennük élő algafajok száma különböző volt. Csőrendszereket készített, és mindegyikben nitrát tartalmú vizet keringetett, ezzel szimulálta a műtrágya okozta káros összetevőket.

A kísérletben többféle folyási sebességet, illetve felszínformát alkalmazott, százötven féle változatban. Mindegyik változatba más mennyiségű algafajt tett, a legsűrűbb változat nyolc zöld- és kovamoszatot tartalmazott. Ezek az algák a cső falán növekedtek, mégpedig a legkülönbözőbb mennyiségekben. Azt tapasztalta, hogy amelyik csőben több fajt helyezett el, ott akár négyszer gyorsabban felszívódtak a méreganyagok. Ahol kevesebb faj tevékenykedett, ott lényegesen lassabban tűntek el a nitrát származékok.

A megállapítás szerint tehát Földünk annál lassabban birkózik meg az általunk előállított szennyeződésekkel, minél kevesebb faj él bolygónkon. Egyes fajok eltűnnek a mérgezések miatt, ám más fajok ebből hasznot húzhatnak. Célunk tehát az állat és növényvilág sokszínűségének megőrzése, hiszen csak így tartható fenn a jövőben a már amúgy is igen instabillá vált ökológiai egyensúly.