Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Atomkorszak: vége?!
A fukushimai atomkatasztrófát követően többen is átértékelték az atomenergia felhasználás biztonságát. Zöld szervezetek, köztük a Greenpeace és a Magyar Természetvédők Szövetsége is átadta javaslatait a magyar kormánynak.

A több mint százharminc szervezet által megalkotott állásfoglalás felhívja a figyelmet arra, hogy más országokon kívül hazánknak is át kellene gondolnia az atomenergiához, az energiatermeléshez és az energiafogyasztáshoz való hozzáállását. Huszonöt éve Csernobil mutatta meg, mire is képes az atomreaktor, nyolc évvel ezelőtt volt a paksi baleset, most pedig Fukushima hívta fel a világ figyelmét a változtatás szükségességére.

Az átálláshoz azonban társadalmi szemléletváltozásra van szükség, mely szerint az ország lakosainak törekedniük kell a minimális mértékű energiafelhasználásra. A félelem és a társadalmi kockázatok megszüntetése okán el kell vetni az atomenergia további fejlesztését, vagy egyáltalán felhasználását. A jövőt a megújuló energiaforrásokra kell alapozni, hiszen a végtelenségig nem maradhatunk a fosszilis energia csapdájában, így az épületenergetikában és a közlekedésben gyökeres változásokra van szükség. A kormánynak pedig be kell vonni a társadalmi rétegeket a megfelelő energiastratégia kialakításának érdekében.

A megújuló energiaforrásokba való befektetések nem csak a tulajdonosoknak, hanem az egész országnak hasznot hozhatnak. Németországi elemzők szerint országuk egyetlen más nemzethez sem hasonlító módon fog profitálni az alternatív energiaforrásokból.

ADIW gazdaságkutató intézet szakértői úgy vélik, hogy a nyolcvanmillió lakosú országban akár egymillió új munkahellyel is számolhatnak abban az esetben, ha a vállalatok a megújuló energiát hasznosító műszaki megoldásokba fektetnek. Többen is úgy vélik, hogy nem csak az energia előállításának újításai teremthetnek új munkahelyeket, hanem az energiatárolás, a hulladékkezelés, az újrahasznosítás, a vízkezelés és az energiahatékonyság is.

Ha pedig Németországnak sikerül a terve, azt több ország is példaként állíthatja maga elé, akár hazánk is hasonlóképp tehet.