Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Környezetvédelem
Környezetvédelem
Az angolok vehetik át a vezetést
Nagy-Britannia történelmi lépésre szánta rá magát, ugyanis egy radikális klímavédelmi programról állapodott meg az angol parlament. A jövőben hatalmas léptekkel csökkentik az üvegházhatású gázok kibocsátását, ezzel szeretnének Európa élharcosaivá válni.

A brit kormány elhatározta, hogy mindent megtesznek annak érdekében, hogy a szén-dioxid és már, üvegházhatású gáz kibocsátását minimalizálják a szigetországban. Hatalmas belső csaták árán született meg a koalíciós kormány döntése, mellyel Anglia vezető szereplője lehet a klímaváltozás elleni harcnak.

Esetünkben a kormányerők győztek, azok a zöldek pedig, akik a hirtelen változtatások gazdasági hatásai miatt aggodalmaskodtak, alul maradtak a csatában. A tervek szerint húsz éven belül hatvan százalékos üvegházhatású gázkibocsátás csökkenést kell elérni, 2050-re pedig nyolcvan százalékost. Ez csak akkor lehetséges, ha a nagyobb cégek, mint például a Siemens, a General Electric vagy a Vestas szívesebben fektet be Nagy-Britanniában a megújuló erőforrások kiaknázása érdekében.

A brit kormány a klímaváltozás hatásait vizsgáló, teljes mértékben független szervezet kutatásait és ajánlatait vette figyelembe akkor, amikor meghatározta a hosszú távú célokat. Azok szerint pedig már csak tizenkilenc év áll rendelkezésre ahhoz, hogy a teljes brit energiaigény kétharmad részét megújuló energiaforrásokból, azaz szél-, nap-, és hullámenergiából fedezzék. Több szervezet szerint a tervezet hatalmas lökést adhat a Nagy-Britanniában működő zöld ágazatoknak, hiszen több pénz jut a megújulókra, aminek segítségével újabb munkahelyek jöhetnek létre.

A brit miniszterelnök elmondása szerint a jelenlegi kormány lesz az eddigi legzöldebb a szigetországban. Természetesen minden intézkedésnek ára van, a csomag nagyjából húszmilliárd eurót igényel évente. Ez rengeteg pénz, és csak úgy tudják előteremteni, ha megemelik a villamos áram díját, vagyis a teher egy részét áthárítják a fogyasztókra. 2025-re ugyanis már a teljes járműpark tizennégy százalékát elektromos meghajtásúra szeretnék cserélni, és 2,5 millió lakásban szeretnének hőszivattyúkat felállítani.