Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
Ahol elfér és nem zavar
A jövő energiaellátását mindenképpen megújulókból kell fedeznünk. Az angolok sem restek, most egy hidat alakítottak át energiatermelő bázissá. A rengeteg napelem segítségével a pályaudvart láthatják el villamos árammal.


A londoni Blackfriars egy Viktória korabeli vasúti híd, ami most komoly energiatermelő teleppé változik. A mérnökök azonban ügyeltek a közlekedésre is, hiszen a napelemes tető alatt a vonatok zavartalanul kelhetnek át a hídon.

4400 napelemről van szó, melyek a nem igazán napsütéses angol időjárás viszontagságainak vannak kitéve. Ennek ellenére a mérnökök reménykednek a sikerben, hiszen számításaik azt mutatják, hogy éves szinten majdnem egy megawattórányi áramot fognak tudni kinyerni a telepből. Ezzel pedig a Blackfriars vasútállomás energiaszükségletének felét lesznek képesek fedezni úgy, hogy közben évente mintegy ötszáz tonnával kevesebb szén-dioxidot juttatnak a légkörbe.

A napelemeket a SANYO készítette, a projektet pedig az angol Solar Century vitelezi ki. A cég szerint, ha az erőmű megfelelően fog működni, az új lehetőségeket teremthet a megújulók városi kiaknázása terén. Ekkor ugyanis több középületre hasonló rendszer kerülhet, így sok kis erőmű jöhet létre.

A Blackfriars híd már nem az első napelemes átkelő lesz a világon, hiszen Ausztráliában már van hasonló, ám ez lesz mindezidáig a legnagyobb, ilyen jellegű építmény.