Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Energetika
Energetika
A nagy, európai szuperhálózat
Nagy-Britannia energetikai államminisztere, Charles Hendry azt tervezi, hogy a májusi izlandi látogatását felhasználja arra, hogy megvitassa országa mielőbbi csatlakozását az izlandi geotermikus energiához.


A projekt részeként a világ leghosszabb nagyfeszültségű kábele épülhetne meg a tenger alatt, s ezzel kezdetét venné az európai energia szuperhálózat kialakítása. Ez teljes egészében a megújuló energiaforrásokra alapulna, és a rendszerben szerepelne Észak-Afrika napenergiája, valamint az Északi-tenger hullám- és szélenergiája is.

Az egyik brit napilap szerint az izlandi kormány komoly érdeklődést mutat a tervezet iránt. A projekt részeként a nagyjából 1500 kilométer hosszú, tenger alatti, nagyfeszültségű kábel jönne létre. Az európai, megújuló energiákra alapuló energetikai hálózat részeként jönne létre, s természetesen mindemellett másik kontinens, esetünkben Afrika napenergia készleteit is bevonnák a fejlesztésekbe. Jelenleg már létezik összeköttetés Nagy-Britannia, Franciaország és Hollandia között, valamint kilenc további építkezés a tervezés fázisában tart, a megvalósíthatósági tanulmány részét képezi.

Írország Atlanti-óceánnal érintkező partvidékén komoly szélenergia hálózat működik, mely az idei év végére összeköttetésre kerül Wales-szel, így az angol otthonok áramellátása az óceáni partvidékről érkezik. Továbbá a tervek között szerepel egy olyan, tenger alatti vezetékrendszer kiépítése is, amely Nagy-Britanniát összekötné Franciaországgal, Belgiummal, illetve Norvégiával is.

Az izlandi hálózat a további öt tervezet közé sorolható, segítségével a brit szigetek energiaellátásának egyharmad része fedezhető lenne.

A történelem folyamán Nagy-Britannia teljesen önálló volt saját energiaellátásában, azonban az északi-tengeri kőolaj-, és földgázkészletének teljes kimerülésével és a széntüzelésű erőműveinek betiltásával energiaimportra szorul.