Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Informatika
Informatika
Amerikai cégek uralják az európai szoftverpiacot
Az európai piac körülbelül 56 milliárd euró árbevételt termelt és ezzel hozzávetőlegesen 30 százalékot képviselt a világ szoftverpiacából 2008-ban. A PricewaterhouseCoopers és az európai szoftverszövetségek által jegyzett listán az amerikai szoftverszállítók kiemelt helyezést értek el, akik leginkább akvizíciók útján erősítették meg helyzetüket az öreg kontinensen.


A PricewaterhouseCoopers és az európai szoftverszövetségek (European Software Association, AFDEL, BASDA) elkészítették a Top 100 európai szoftvercéget felvonultató rangsort, hiánypótló információs forrással gazdagítva ezáltal a iparági szakértőket. A listán szereplő első három szoftverszállító - Microsoft, IBM, SAP, akik egyébként világviszonylatban is ugyanezt a helyezést érték el - világszerte több mint 55 milliárd euró árbevételre tettek szert, amely egyenértékű a teljes európai szoftverpiaccal. A felsorolás első 20 helyén szereplő vállalatok 75 szaléka, illetve a top 100 közel fele (48 százaléka) amerikai szoftverszállító-cég.

EuroSoftware 100 lista: A top 10 vállalat


Helyezés

Vállalat

Ország

1

Microsoft

US

2

IBM

US

3

SAP (a Business Objects-szel együtt)

DE

4

Oracle (a Hyperion & Bea-val együtt)

US

5

Symantec

US

6

HP

US

7

EMC

US

8

CA

US

9

Sage

UK

10

Adobe Systems

US

 

Noha a felsorolás alátámasztja, hogy az európai piacot az észak-amerikai cégek uralják, a domináns pozíciók korántsem támadhatatlanok egy ennyire innováció-központú ágazatban. A kizárólag európai cégeket bemutató ranglista élén a német SAP áll, majd a brit Sage és a francia Dassault Systèmes következnek. Ez a három vállalat 2007-ben összesen 8,5 milliárd euró árbevételt ért el.

EuroSoftware100 lista: A top 10 európai vállalat


Helyezés

Vállalat

1

SAP (a Business Objects-szel együtt)

2

Sage

3

Dassault Systemes

4

Logica

5

Software AG (a webMethods-szal együtt)

6

Unit 4 Agresso

7

Symbian

8

Sopra

9

iSoft (2007 októberétől IBA Health)

10

Agfa HealthCare


„Az európai szoftveripar számára hatalmas kihívást jelentő időket élünk. Azok az európai vállalatok, akik innovatívak és kezdeményezők maradnak, a piac átalakulása során megerősödhetnek" - mondta Pierre Marty, a PricewaterhouseCoopers európai szoftverpiaccal foglalkozó vezetője.

„Az Európai Bizottsággal együtt igyekszünk biztosítani, hogy az Unió szoftveripara fennmaradjon és felvirágozzék - megőrizve a munkahelyeket, ösztönözve új vállalkozások beindítását és segítséget nyújtva a növekedésben" - mondta Jairo Rojas, a BASDA főigazgatója.

„Büszkék vagyunk, hogy partnereinkkel együtt útjára indíthattuk ezt a rangsorolást. Létfontosságú, hogy az európai szoftverpiac közös kihívásai és lehetőségei érdekében együttműködjünk" - mutatott rá Eilert Hanoa, az Európai Szoftverszövetség alelnöke.

Az iparág jövőjét a konszolidáció, az új üzleti modellek, és a szoftvergazdálkodás trendjeivel lehet leginkább leírni.

Konszolidáció: Számos szereplő már korábban kihasználta a konszolidációban rejlő lehetőségeket. Ez a viszonylagos telítettség gátat szabhat néhány amerikai vállalat nagyra törésének, azonban a kisebb európai szoftvervállalatok valószínűleg még így is könnyen fúziós célpontokká válhatnak.

Új üzleti modellek: A SaaS (Software-as-a-Service; szoftverek, mint szolgáltatás) üzleti modellek hosszú távon egyre fontosabbá, elterjedtebbé válnak és komoly hatást gyakorolnak az iparágra, kiterjedve annak összes területére, egyebek mellett az infrastruktúrára is. Ez pedig az SOA (Service Oriented Architecture; szolgáltatás-központú architektúra) platformok bevezetésével együtt egyre inkább ki fogja egészíteni a helyszínen lévő szoftvereket online szolgáltatásokkal. Az online szolgáltatás-kínálat felfutása, továbbá például a távközlési és tervezési ágazatok termékkínálatába beágyazott szoftverek esetében ádáz verseny alakul ki a domináns piaci részesedésért. A szoftverágazatnak is foglalkoznia kell majd a környezettudatossággal, a „zöld informatika" fontos tényezővé válik a termékfejlesztésben.

Szoftvergazdálkodás: A jelenlegi gazdasági légkörben az üzemeltetési árréseknél tapasztalt nyomás fennmarad, sőt még inkább felerősödik, hiszen a felhasználók elkezdik összehasonlítani a különféle szoftverszállítók ár/érték ajánlatait. Hosszabb távon azonban az új technológiák bevezetése elvileg segít visszanyerni a magas üzemeltetési árréseket. A tehetség-gazdálkodás továbbra is kiemelt fontosságú lesz, a vállalatok igyekszenek megtartani, illetve magukhoz csábítani a legjobb szakembereket a mérnökök, termékfejlesztők és marketingesek tekintetében. A külföldön végeztetett (offshore) munka térhódítása sem torpan meg, de nem pusztán költségtakarékossági intézkedésként, hanem a tehetségek toborzása, megtartása miatt is.

 

 

 

„Szilárd meggyőződésünk, hogy a következő tíz év folyamán képesek leszünk olyan európai szupercégeket is kialakítani, amelyek fel tudják majd rázni a világ top 20-as listáját" - véli Patrick Bertrand, az AFDEL elnöke.