Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Környezetvédelem
Környezetvédelem
Megvannak a Deloitte Zöld Béka Díj 2008-as győztesei
Idén is átadták a Deloitte által 2001-ben létrehozott Közép-Európai Környezeti Jelentés (vagyis „Zöld Béka”) Díj elismeréseit. A díjra a régió bármely országából, üzleti szektortól és az alkalmazottak számától függetlenül pályázhattak a vállalatok. Közülük választotta ki a zsűri az év legjobb környezeti-, vagy fenntarthatósági jelentését készítő cégét. Oszkó Péter, a Deloitte elnök-vezérigazgatója elmondta: A 2008-as esztendő Zöld Béka díjasa a CIB Bank Zrt. lett, második helyen a Magyar Telekom Nyrt., harmadik helyen pedig a horvát Hartmann végzett. Az idén immár második alkalommal meghirdetett „Első jelentő” kategória győztese idén a Sinergy Energiaszolgáltató, Beruházó és Tanácsadó Kft. lett.

Idén a Zöld Béka díjakat Szabó Imre Környezetvédelmi miniszter és a Deloitte elnök-vezérigazgatója nyújtotta át a legjobbaknak. Az elnök-vezérigazgatója hozzátette: A 2001-ben létrehozott Zöld Béka Díj eredeti célja, hogy a régió vállalatait felkészítse az Európai Unió környezeti és fenntarthatósági pályázatain való részvételre. Az úttörő kezdeményezéssel a hazai és regionális vállalatok szemléletmódjának változásához szerettünk volna hozzájárulni - ahogy az elmúlt évek bizonyították: sikerrel. Hiszen mára a Zöld Béka Díj a környezetvédelmi kultúra terjedésének egyik szimbólumává vált hazánk és a régió vállalatai körében.

Reiniger Róbert a Deloitte Környezetvédelmi Tanácsadás üzletágának igazgatója elmondta: A díjra a régió bármely országából jelentkezhettek azok a vállalatok, amelyek éves jelentésük részeként, vagy külön környezeti-, fenntarthatósági jelentésben mutatták be környezeti teljesítményüket. Örömmel tapasztaltuk, hogy a Zöld Béka Díj egyre népszerűbb a vállalatok körében, a díjra ugyanis évről évre egyre többen pályáznak. Az elmúlt években jellemzően a termelő cégek tudtak győzni, idén éppen ezért jelzésértékű a szolgáltató cégek előretörése. Igaz, a szolgáltató cégek általában eleve kevésbé szennyezik a környezetet "termékeikkel", egyes szolgáltatásaikkal viszont érdemben hozzá tudnak járulni a környezet terhelés csökkentéséhez is, ami fontos bírálati szempont volt. Elég, ha arra gondolunk, hogy például a mobilbank-szolgáltatás használatával magunknak, és a környezetünknek is könnyen megspórolhatunk egy-egy autóutat a legközelebbi bankfiókig. Fontos az is, hogy a vállalatok ne csak a gyártás, a termékek előállításának folyamatát tekintsék át a jelentéseikben, hanem a termékek környezetre gyakorolt hatását is megfelelően be tudják mutatni. A pénzügyi szféra elsősorban azzal tud hozzájárulni a térség környezeti állapotának javításához, ha a hitelezési döntések szerves részévé teszik a környezetvédelmi szempontokat (tehát csak olyan projekteket hiteleznek, amelyek minden tekintetben megfelelnek a környezetvédelmi előírásoknak, illetve ha olyan vállalatokat hiteleznek, amelyek a korábbi örökölt szennyezéseik felszámolását is belátható időn belül végrehajtják).

Reiniger kiemelte: a tavalyi évtől kezdve az elbírálás során a zsűri súlyozottabban értékeli a vállalatok széndioxid-kibocsátásáról szóló jelentését, illetve a kibocsátás csökkentésére tett erőfeszítéseiket. Ezzel is fel szeretnénk hívni a résztvevő vállalatok figyelmét arra, hogy a Kiotói Jegyzőkönyv vállalásai kizárólag a jelenleginél intenzívebb energia-megtakarítással érhetők el. Ez azért is fontos, mert a Deloitte által összeállított idei széndioxid-kibocsátási jelentésből is kitűnik, hogy a régió összes kibocsátása - az uniós adatok alapján - csökkenés helyett évről-évre mintegy 2 százalékos növekedést produkál.

A független, nemzetközi szakemberekből álló zsűri általános tapasztalata szerint a vállalatok sokszor nem fordítanak elegendő figyelmet környezeti-, vagy fenntarthatósági jelentéseik összeállítására, azokat tehát jellemzően nem elkötelezettségből, hanem sokkal inkább a kialakuló „divat” miatt készítik el. Annál nagyobb elismerést érdemel, és különleges elhivatottságra vall, amikor a kisebb vállalatok készítik el önkéntes jelentésüket.
A Zöld Béka Díjra érdemes legjobb vállalatok kiválasztásánál a jelentések kidolgozottsága mellett arra is figyeltek, hogy az anyagokban lehetőleg megjelenjen az anyacégek központi, átfogó jelentéseit árnyaló, regionális megközelítés, a célkitűzések pedig valamilyen formában mérhetőek legyenek – tette hozzá a Reiniger.

A Deloitte közleménye szerint a jelentések külső, független fél általi hitelesítése ugyanolyan fontos szempont volt a zsűri értékelésében, mint annak pontos feltüntetése, hogy a vállalaton belül ki, vagy kik készítették a jelentést. A jelentésekkel szemben támasztott alapvető követelmény a tartalom és a forma helyes aránya, továbbá a közérthetőség, a „felhasználóbarát” jelleg. Hiszen a jelentések lényege, hogy az abban foglalt információk minden érintett – és minden érdeklődő - számára hozzáférhetőek, és főleg érthetőek legyenek.


Korábbi nyertesek
2001 - Opel, Budapesti Erőmű Rt.
2002 - nem osztották ki a díjat
2003 - Budapesti Erőmű Rt., DENSO Hungary
2004 - Dreher Sörgyár
2005 - MVM Rt.
2006 - AUDI Motor Hungária
2007 - ATEL Csepeli Vállalatcsoport
Forrás: deloitte.com