Keresett szó:




Ördöngős
Kis konvertológia
Tudákos
Jelasity nem fut, ő nem gyávaA névhasonlóság ugyan némileg költői, s amennyiben eltekintünk olyan apróságoktól miszerint a horvát bán Jelačić-nak (Petőfi szerint Jellasicsnak) neveztetett...
GFZ Potsdam Earthquake Bulletin - last 20 events
M 5.3, Irian Jaya, Indonesia2012-01-28 19:37:31 -4.13 140.79 74 km M
Pályázati közlemények
Elérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó kiírásoknál az Elszámolhatósági ÚtmutatóElérhető a honlapon a környezetvédelmi és energetikai fejlesztéseket célzó pályázati kiírásoknál az Elszámolhatósági Útmutató című dokumentum, amely minden...
VM
Meghosszabbították a védett természeti területek hulladékmentesítési pályázatának beadási határidejét
Szociális és Munkaügyi Minisztérium - Pályázatok
Pályázati felhívás szociális módszertani intézmények számáraHatáridő: 2011. január 11.
Energiaálság
Magyar atom

Ez most nem Moldova György örökbecsűje, de ugyancsak kötelező olvasmány. Mondhatnám, miért...

madzag
Lorem ipsumLorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc sit amet nibh eu mauris ullamcorper venenatis at id mi. Proin orci neque, tincidunt ac pulvinar...
Címoldal > Közélet
Közélet
Magyar egyetem a világ legzöldebbjei között
Az Universitas Indonesia immáron harmadik alkalommal állította össze a világ legzöldebb egyetemeinek rangsorát. Nem meglepő módon a környezettudatosságot kiemelt helyen kezelő hazai felsőoktatási intézmények is szerepelnek a listán.


A világméretű UI Green Metric Ranking of World Universities felmérésben ez alkalommal 49 ország 215 egyeteme vett részt. A listára azok a felsőoktatási intézmények kerülhetnek fel, amelyek működésük során érvényesítik a fenntartható fejlődés, a környezettudatos intézményműködtetés szempontjait.

A környezetvédelem, a klímaváltozás, a modern energia- és vízgazdálkodás fontosságára fókuszáló, folyamatosan bővülő listában az Óbudai Egyetem másik három magyarországi egyetemmel együtt kapott helyet. A hazai rangsor élén a Szegedi Tudományegyetem áll, melyet a Debreceni Egyetem követ. Az Óbudai Egyetem az előkelő harmadik helyet szerezte meg e rangos versengésben.

Az értékelés során a lista készítői olyan paramétereket vettek figyelembe, mint az intézmény elhelyezkedése, a zöld területek nagysága, a zöld célokat érvényesítő egyetemi menedzsment-módszerek elterjedtsége, a hatékony energia- és vízfelhasználás, valamint a hulladékgazdálkodás alkalmazása az egyes intézményeknél.

Az Óbudai Egyetem intézményfejlesztési stratégiájának meghatározó eleme a zöld területek növelése, a közösségi terek funkcionális átalakítása a kor követelményeinek, a hallgatóbarát környezeti feltételek kialakítása, melynek jegyében újultak meg az épületeket környező parkok, a belső terek. Kialakításra került a hulladékok szelektív gyűjtési rendszere, az új hulladékgazdálkodás rendje.

Az épületek korszerűsítésének egy újabb állomását jelentette az óbudai telephely 9800 négyzetméter oktatási és 3200 négyzetméter kollégiumi épületeinek hőszigetelése és nyílászáróinak cseréje. A beruházással a fenntartási költségek csökkenése, a szén-dioxid kibocsátás mérséklése, valamint az energiaimport függőség csökkentése biztosítható. A Közép-magyarországi régió egyik legnagyobb KEOP pályázati támogatással megvalósult épületenergetikai fejlesztéssel megtakarítható energiahordozó értéke 4930 GJ/év, mellyel mintegy 25-30 mFt/év kiadáscsökkentés érhető el.
Az Óbudai Egyetem programjában kiemelt helyet foglal el a környezet- és egészségtudatos társadalomszemlélet kialakítása és formálása, az oktatók, a dolgozók és a hallgatók figyelmének felhívása az ökotudatos életmódra, az egészséges környezet kialakításnak és fenntartásának fontosságára.

A légköri szennyezések csökkentésének, a klímakárosító gázok visszafogásának gyakorlati megoldásait kutathatják és tanulmányozhatják az egyetem oktatói és hallgatói a KMOP 4.2.1/B-10-2011-0005 pályázat támogatásával, több mint 300 mFt-os fejlesztés eredményeképpen kialakított korszerű laboratóriuminfrastruktúrában. A megújuló energiaforrások (nap-, szél-, bioenergia), a környezeti hatások vizsgálata oktatásával és kutatásával kapcsolatos mérőeszközök telepítésével a tudásalapú gazdaság követelményeinek megfelelő feltételek jöttek létre az egyetem óbudai campusán.

Az Óbudai Egyetem büszke arra, hogy 2012-ben ismét a világ legzöldebb egyetemei közé tartozik. Célja, hogy a jövőben is a fenntartható fejlődés, a környezetvédelem, ökotudatos életmód ügye mellett elkötelezetten tevékenykedjen.