Innováció

A Magyar Innovációs Szövetség és a Magyar Innovációs Alapítvány kiemelten támogatta a MAFITUD megalapítását, és azóta is segíti működését, így a 7. országos találkozó megszervezésében is közreműködött. Az idei, hetedik találkozó a Nádasdy Akadémián zajlott, "Nem az iskolának, a jövőnek tanulunk" címmel. A rendezvényt Vingli Károly, a Nádasdy Alapítvány alelnöke nyitotta meg.
Elsőként Burus Tünde, vezetőségi tag számolt be a MAFITUD eddigi egyéves tevékenységéről. A fiatalok közül Spohn Márton, a 16. és a 17. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny és a 19. EU Fiatal Tudósok Versenyének I. helyezettje, valamint Buza Dániel mutatkozott be, aki mindössze 15 éves létére a 16. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny I. díját, míg a 19. EU Fiatal Tudósok Versenyén a Nemzetközi Szabadalmi Hivatal különdíját nyerte el, idén pedig részt vett a kínai ifjúsági tudományos versenyen is. A fiatalok színes, tartalmas előadásukban bemutatták munkájukat, illetve beszámoltak külföldi szakmai útjaikról, azok tanulságairól.
A szünet után, a szakmai rész Szabó Gábor, aMISZ elnökének bevezetőjével kezdődött. A Rice University (Texas) példáján keresztül szemléltette, hogy mennyire fontos a különböző tudományterületekben jártas kutatók közti kötetlen kommunikáció, mivel így olyan ötleteket is kaphatnak egymástól, melyeket gyorsan beépíthetnek saját kutatásaikba.
Farkas József, a Sanatmetal Kft. ügyvezető igazgatója, Szövetségünk választmányi tagja "Jövőkép innovatív fiataloknak egy magyar középvállalkozás példáján keresztül" címmel beszélt a fiataloknak, akik az életszerű, s rendkívül gyakorlatias előadásból megismerhettek egy sikeres, innovatív kis- és középvállalkozást. Továbbá az előadó saját élettörténetén keresztül megérthették a tudás, illetve az innováció fontosságát a sikeres cégvezetésben.
Zárda Sarolta, a SZÁMALK Zrt. vezérigazgatójának, a Gábor Dénes Főiskola (GDF) rektorának előadása "A tanulás intellektuális élmény" címmel főként a távtanulásról szólt, ezt, az élethelyzetünkhöz igazított tanulási módszert mutatta be a GDF példáján keresztül.
Ruppert László, a Közlekedéstudományi Intézet ügyvezető igazgatója, Szövetségünk választmányi tagja "Tehetséges az, aki többet tud, mint amennyit tanult" (Esettanulmány kutatóintézeti gyakorlatról) címmel mutatta be intézményét. A közlekedéstudományról, a világban lezajló generációváltásról, illetve főként arról beszélt az előadó, hogy kik a sikeres kutatók, s hogy történik az ő sikeres kiválasztásuk, illetve menedzselésük.
Végezetül Szalai Ferenc, MAFITUD-tag, a WS Bricks LLC ügyvezető igazgatójánek előadása zárta a találkozót "Az agy túlélőkészlete - tanulási tanácsok az iskolapad utáni mindennapokra" címmel. Prezentációjának középpontjában a sikeres cég vezetéséhez szükséges kompetenciák álltak, amelyeket jó részt vállalkozásának irányítása közben tapasztalt meg.