Anno


Később a Budapesti Műszaki Egyetem gépészmérnöki karára szerzette diplomát 1928-ban. A honvédség állományába került, ahol mint műszaki tiszt, mérnök őrnagyi rangot szerzett. A Süss Nándor-féle Precíziós Mechanikai Intézetben (MOM) végzett optikai kutatómunkát 1945-ig.
1954-től a Budapesti Műszaki Egyetemen docense, 1956-tól egyetemi tanára, 1957-től a finommechanikai-optikai tanszék tanszékvezető egyetemi tanára, az alkalmazott optika hazai úttörője. 1967-ben vonult nyugdíjba.
Az finommechanikai-optikai műszerszerkesztés területén számos új, tudományosan megalapozott tervezési módszer fűződik nevéhez. 1974-től társszerkesztője volt a Finommechanika-Mikrotechnika című tudományos folyóiratnak. Tehetséges amatőrfényképész volt, több pályázatot nyert. A Fotóművészet című lapba számos népszerű tudományos cikket írt.
Nemzeti Gyásznap
1849. október 6-án végezték ki az 1848-49-es szabadságharcban résztvevő 12 tábornokát és egy ezredesét. Ugyanezen a napon Pesten kivégezték gróf batthyány Lajost, az első független magyar kormány miniszterelnökét.
Noha nem mérnökök voltak, volt aki még magyarul is alig beszélt, mégis örök tiszteletünket érdemlik.